Piirin jäsenkuorot

LAPSI-JA NUORISOKUOROT

1. CANTUS MICHAELIS
Johanna Tähkäpää (taiteellinen joht.) Mikkeli,
johanna.tahkapaa(at)mail.com

 

LAULURYHMÄ

2. SVENGARIT, MIKKELI

Jukka Valtonen (siht), puh. 044 0157900, Kuovinkuja 8, 50170 Mikkeli, 

Jukka.Valtonen(at)grk.fi


MIESKUOROT

3. KERIMÄEN MIESLAULAJAT
Jukka Suomalainen (pj.),puh. 050 5639235, Joensuuntie 111, 58410 Haapakallio, jukka(at)jukkasuomalainen.fi
Risto Hänninen (siht.),puh. 0500 986920 Tavintie 2, 82500 Kitee, hanninenristo1(at)gmail.com

Mikko Sairanen, taiteellinen joht.

Pertti Järvisalo (varajoht.),  puh. 040 5893624, Pölhönmäentie 63, 57810 Savonlinna, perttijar@live.fi



4. MIKKELIN MIESLAULAJAT
Seppo Laari(pj), puh. 0400554930, seppoklaari@gmail.com, 
Pertti Kurvinen (siht.), puh. 050 5272254, pertti.kurvinen@gmail.com, 


Svetlana Pulkkinen (taiteellinen joht.) puh. 044 2811590, Tuomikatu 9 as.4, 50120 Mikkeli, svetlana73@suomi24.fi

 

5. MÄNTYHARJUN LAULU-SEPOT

Pentti Hiivala (pj), puh. 044 2783939, Koulutie 21, 52700 Mäntyharju,pentti.hiivala@pp1.inet.fi,

( Antti Äärimaa (taiteellinen joht.),puh. 040 7602729, antti.aarimaa@gmail.com)

Veikko Kuparinen (siht.), puh.050 3683951, veikko.kuparinen@gmail.com

6. PIEKSÄMÄEN MIESLAULAJAT


Jukka Saukkonen (pj), puh. 0400 752131, Verkkokuja 5, 76150 Pieksämäki, jukka.saukkonen2@gmail.com

Ari Norontaus (taiteellinen joht.), puh. 040 4117102, Joukontie 34 A 4 76150 Pieksämäki, ari.norontaus@gmail.com


Esa Vanhatalo (siht), puh. 040 5264975, Pajakatu 18, 76120 Pieksämäki, esa.vanhatalo@fimnet.fi



NAISKUOROT

7. KERIMÄEN NAISLAULAJAT
Maija-Liisa Konttinen (pj.),puh. 050 3052584, Ahjotie 6 B 5, 58200 Kerimäki, maijalii.k@gmail.com

Hanna Seppänen (taiteellinen joht.), puh. 044 5272555, Yläkuonantie 44, 58200 Kerimäki, seppanen.hanna@wippies.fi



8. MIKKELIN LAULUSISKOT

Pirjo Kortesniemi (pj.), puh.050 3096606, Hanhikankaankatu 21 as 3, 50100 Mikkeli, pirjoliisa43@gmail.com
Irja Halonen (taiteellinen joht.), puh. 0400 545676, Punatulkunkatu 5, 50190 Mikkeli
Liisa Huttunen (siht.) liisa.huttunen@surffi.fi

 

kuva

Mikkelin Laulusiskot Pieksämäen Syystapahtumassa.Kuva. Anneli Harvistola

 


9. MIKKELIN MARJUKAT
    http://mikkelinmarjukat.yhdistysavain.fi
 Pj. Raili Tiitinen, Revonkatu 1, 50100 Mikkeli

puh. 050 3453531, tiitinenraili@gmail.com


Svetlana Pulkkinen (taiteellinen joht.),svetlana73@suomi24.fi

siht. Satu Joutselainen, Maininkikatu 1.B.39, 53920 Lappeenranta,

puh. 044 5242389, satu.joutselainen@jhl.fi
 

 

10. SAVONLINNAN NAISKUORO
Anneli Harvistola (pj) puh. 044 2598147, Kokkokalliontie 2, 57210 Savonlinna, anneli.harvistola@gmail.com

Terttu Jauhiainen (taiteellinen joht.)puh. 044-2541285, Kanervantie 8, 58200 Kerimäki, jauhiainen.terttu@gmail.com


11.. SULKAVAN NAISLAULAJAT
Marketta Björn (pj), marketta.bjorn@gmail.com

Taiteellinen joht. Liisa Väisänen, llisa.m.vaisanen(at)gmail.com, puh.+35850324853


Helga Jaatinen(siht.), puh. 050 4637327, Koivukatu 1 A 1, 58700 Sulkava 

 

12. NAISKUORO PIONI, MÄNTYHARJU
 

(Antti Äärimaa (taiteellinen joht.), antti.aarimaa@gmail.com)
 

Anne Raaska (pj), puh.040 554 5440, anneraaska@gmail.com

 

Minna Hytönen (siht.), puh.040 590 5261, Omakotitie 7, 52700 Mäntyharju, minna.hytonen@gmail.com

 


kuva
Pionissa lauloi ehkä 10 naista, mutta heistäkään kaikki eivät mahtuneet kuvaan Pieksämäen konsertissa 15.11.2014.. ( Kuvaaja istui niin lähellä katsomoa.)